Akademia Filmowa

AKADEMIA FILMOWA w Kinie Millenium

To autorski program edukacji audiowizualnej, stworzony z myślą o przedszkolakach, uczniach szkół podstawowych oraz średnich. To wyjątkowe spotkania z ambitnym kinem, poprzedzone merytorycznym wstępem filmoznawczyni z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz zwieńczone dyskusją z młodymi odbiorcami.

Cele Akademii Filmowej:

 • pogłębienie kompetencji uczestnictwa w kulturze audiowizualnej
 • poszerzenie wiedzy z zakresu sztuk wizualnych
 • nauka krytycznej analizy i interpretacji tekstów kultury
 • radzenie sobie z trudnymi emocjami, trudnymi tematami (terapia poprzez kino)

Uczniów chętnych do programu zgłasza wychowawca za pomocą formularza:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
(Kliknij, aby pobrać formularz w formacie .PDF)

Przygotowano osobne cykle filmowe dla:

przedszkola, wiek 4+

szkoły podstawowej, klas 1-3

szkoły podstawowej, klas 4-6

szkoły podstawowej, klas 7-8

szkoły ponadpodstawowej, wiek 15+

Każdy cykl został dostosowany do poziomu rozwoju intelektualnego i emocjonalnego danej grupy wiekowej. W grupach młodszych dobierano filmy przy uwzględnieniu podstaw psychologii dziecięcej i pedagogiki, z kolei w grupach starszych brano pod uwagę zakres następujących przedmiotów szkolnych: języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie.

Są dwie możliwości uczestnictwa ucznia w programie Akademii Filmowej:

 • KARNET na 5 spotkań za 50 złotych
 • BILET na przypisany do danego miesiąca film za 15 złotych

KARNET obejmuje 5 FILMÓW = 5 wyjść do kina w ciągu roku szkolnego.
Nauczyciele zgłaszający swoje klasy do programu wybierają orientacyjnie 5 filmów spośród 9 propozycji (dany film jest przypisany do każdego miesiąca w roku szkolnym). W trakcie Akademii można zmieniać swoje wybory, ale należy je zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem. Nauczyciele i opiekunowie uczestniczą w programie za darmo.

BILET upoważnia ucznia do wejścia na wybrany film w wybranym miesiącu.
Nauczyciele zgłaszający swoje klasy do programu na jeden film są proszeni o dokonywanie rezerwacji z miesięcznym wyprzedzeniem. Na przykład: jeśli planują przyjść do kina na film lutowy, niech dokonają rezerwacji w pierwszej połowie stycznia. Nauczyciele i opiekunowie uczestniczą w programie za darmo.

SPOTKANIA zaczynają się w godzinach porannych lub innych w zależności od wspólnych ustaleń.
Każde spotkanie w kinie składa się z:
PRELEKCJI >>> PROJEKCJI >>> DYSKUSJI

Jedno spotkanie trwa około:

 • 60-70 minut w grupie przedszkolnej
 • 90-110 minut w grupie szkół podstawowych
 • 100-130 minut w grupie szkół ponadpodstawowych (2-3 godziny lekcyjne)

ZAPISY w trybie ciągłym startują od września 2019 roku. FORMULARZ zgłoszenia jest dostępny:
w kasie Kina Millenium w Łomży, na Facebooku: Akademia Filmowa w Millenium oraz klikając TUTAJ

Koordynatorka + prelegentka:
JOANNA CHLUDZIŃSKA, tel. 606-499-444
akademiafilmowa@kinomillenium.pl

Przedszkole, wiek 4+

Gordon i Paddy, Szwecja 2017
62 minuty

Czy przedszkolaki mogą rozwiązywać zagadki kryminalne? Jak najbardziej! Razem z komisarzem leśnej policji – ropuchem Gordonem i jego zastępczynią – myszką Paddy, mogą się zająć śledztwem w sprawie kradzieży orzeszków. Przecudowna i wyjątkowa ekranizacja szwedzkiej literatury dla dzieci!

słowa klucze = przyjaźń, dedukcja, myślenie analityczne

Klara Muu!, Norwegia 2018
64 minuty

Klara to mała krowa, mieszkająca razem ze swoją mamą w mieście. Od zawsze marzy by zostać znaną piosenkarką. Pewnego dnia dostaje tajemniczy list od ojca, którego nie widziała już całe wieki. Postanawia zatem wyruszyć w podróż, by się z nim spotkać.

słowa klucze = marzenia, relacje rodzinne, empatia

Wielka wyprawa Molly
Niemcy 2016
72 minuty

Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Postanowiła być najlepszą straszą siostrą na świecie i nawet zrobiła swojemu nowemu bratu czapkę. Wraz z najbliższym przyjacielem Edisonem wyruszają w podróż pełną przygód i wyzwań na wyspę, na której ma się narodzić jej brat.

słowa klucze = rodzeństwo, zazdrość, przygoda

Hokus-pokus Albercie Albertsonie, Norwegia 2013
72 minuty

Albert marzy o posiadaniu psa, jednak jego tata nie jest zbyt przychylny temu pragnieniu. Pewnego dnia chłopiec wraz z przyjaciółmi poznaje starszego pana, który okazuje się być magikiem. Albert już wie o jakie czary chciałby go poprosić…

słowa klucze = magia, przyjaźń, odpowiedzialność

Basia 3, Polska 2019

Kolejny, trzeci już set animacji o codziennych zmaganiach pewnej rezolutnej i niezwykle zabawnej pięciolatki: w przedszkolu, domu i na podwórku. Jakie przygody tym razem odsłoni przed nami Basia – bohaterka serii książek Zosi Staneckiej i Marianny Oklejak, tak uwielbiana przez wszystkie przedszkolaki?

Szkoła Podstawowa, klasy 1-3

PAŹDZIERNIK

Alfie Wilkołak, Holandia 2011
98 minut

Alfie dorasta w rodzinie zastępczej. W dniu swoich siódmych urodzin odkrywa, że podczas pełni księżyca zmienia się w wilkołaka. Uzyskuje wtedy niezwykłe moce, ale i zaczyna wyglądać jak bestia. Chłopiec obawia się odrzucenia ze strony kolegów oraz martwi się, że przybrani rodzice przestaną go kochać.

słowa klucze = inność, tolerancja, przyjaźń

LISTOPAD

Luis i obcy (animacja), Niemcy 2018
80 minut

Luis czuje się bardzo samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Sprawy komplikują się, gdy na ich podwórku ląduje trójka wesołych ufoludków. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.

słowa klucze = inność, tolerancja, przyjaźń

GRUDZIEŃ

Mikołaj w każdym z nas
Norwegia 2016
70 minut

Głównym bohaterem opowieści jest stolarz Andersen, który pragnie przygotować swoim dzieciom niezapomniane święta. Niestety w trakcie przygotowań niefortunnie niszczy prezenty dla nich przygotowane. Czy Święty Mikołaj pomoże mu wyjść z opresji?

słowa klucze = magia, rodzina, konsumpcjonizm

STYCZEŃ

Superagentka (animacja)
Dania 2017
77 minut

Opowieść o 10-letniej Agacie Christine, która przeprowadza się z rodziną do nowego miasta. Zakłada tam biuro detektywistyczne i w lokalnym sklepiku dostaje swoje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma siedem dni na rozwiązanie zagadki drobnych kradzieży. Nowe zadanie będzie doskonałą okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela.

słowa klucze = zagadka kryminalna, dedukcja, przyjaźń

LUTY

Munio: Strażnik Księżyca (animacja)
Francja 2014
85 minut

W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik, Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem, mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Czy sobie poradzi?

słowa klucze = wiara we własne siły, wyzwanie, akceptacja

MARZEC

Niedoparki (animacja)
Czechy 2016
83 minut

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami, zamieszkującymi w każdym ludzkim domu. Jak sama nazwa wskazuje żywią się skarpetkami, zabierając zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto skore są do licznych zabaw i przygód, także tych niebezpiecznych.

słowa klucze = trudne emocje, agresja, przemoc

KWIECIEŃ

Zając Max ratuje Wielkanoc (animacja), Niemcy 2017
79 minut

Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom wykonuje trudne podniebne sztuczki samolotem i przypadkowo rozbija się w Wielkanocnej Krainie, gdzie czeka go mnóstwo odkryć i przygód. Czy uda mu się ponownie trafić do domu?

słowa klucze = tajemnica, akceptacja, świadomość siebie

MAJ

Zielona szkoła, Holandia 2016
80 minut

Ośmioletnia Meral przenosi się z rodziną do innego miasta, co oznacza również zmianę szkoły. Dziewczynka próbuje nawiązać pierwsze przyjaźnie przed wyjazdem na jesienny obóz, jednak o wiele łatwiej jest jej się zaprzyjaźnić z małą białą myszką niż z rówieśnikami. Czy Meral uda się zdobyć akceptację grupy?

słowa klucze = zmiana, adaptacja, zasady

CZERWIEC

Kacper i Emma jadą w góry, Norwegia 2017
83 minut

Kolejna odsłona przygód Kacpra i Emmy. Po zakończonym roku szkolnym czas wybrać się na wakacje i zasłużony wypoczynek. Góry zdają się być do tego idealnym miejscem – to nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale również okazja na przeżycie rozlicznych przygód. 

słowa klucze = rodzina, bezpieczeństwo, mądrość

Szkoła Podstawowa, klasy 4-6

PAŹDZIERNIK

Labirynt, Belgia 2014
99 minut

14-letni Frikke przypadkowo natrafia na tajemniczą grę komputerową, do której za pomocą dziwnego aparatu można przenosić fragmenty realnego świata. W tym samym czasie dwójka nastolatków z sąsiedztwa, Nola i Marko, z niewyjaśnionych przyczyn zapada w śpiączkę. Frikke odkrywa, że jego rówieśnicy zostali uwięzieni w niebezpiecznej grze i że tylko on może im pomóc.

słowa klucze = wirtualna rzeczywistość, gra, prawda

LISTOPAD = film historyczno-patriotyczny do wyboru

GRUDZIEŃ

Na linii wzroku, Niemcy 2016
98 minut

Michi ma 11 lat i mieszka w domu dziecka, gdzie na co dzień zmaga się z docinkami ze strony kolegów. Pewnego dnia trafia na trop własnego ojca, którego nigdy nie miał szansy poznać. Tom okazuje się zupełnie inny, niż chłopiec mógł przypuszczać – jest karłem. Michi początkowo wstydzi się wyglądu ojca, jednak nasilająca się przemoc ze strony kolegów sprawia, że ucieka z sierocińca i zamieszkuje z ojcem. Wkrótce obaj odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali.

słowa klucze = trudne emocje, przemoc rówieśnicza, inność

STYCZEŃ

Operacja Arktyka, Norwegia 2014
87 minut

Ojciec 13-letniej Julii i jej rodzeństwa, rozpoczyna pracę pod biegunem północnym. Stęsknione dzieciaki chcą go zobaczyć i w tajemnicy wsiadają do ratowniczego helikoptera, który ma tam lecieć. Niestety w trakcie lotu następuje zmiana trasy i niesforna trójka ląduje na bezludnej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej rodzeństwo muszą połączyć siły by przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.

słowa klucze = biegun północny, szkoła przetrwania

LUTY

Miłość pisana Braillem, Belgia 2016
85 minut

12-letnia Marie, dobra uczennica i utalentowana wiolonczelistka ma pewien sekret – cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. I chociaż aktualnie w miarę normalnie funkcjonuje, to wie, że wkrótce czeka ją życie w całkowitej ciemności. Rodzice chcą ją przenieść do szkoły dla niewidomych, lecz Marie ma inne plany. O pomoc w ich realizacji prosi szkolnego kolegę – Victora, który się w niej zakochuje.

słowa klucze = nieuleczalna choroba, pierwsza miłość

MARZEC

Mamo, kocham cię, Łotwa 2013
82 minuty

12-letni Raimonds mieszka z mamą w Rydze, która bardzo dużo pracuje i niewiele czasu poświęca synowi. Pewnego dnia chłopiec, próbując zatuszować złe wiadomości ze szkoły, wpada w spiralę kłamstw, którą potem będzie mu bardzo trudno zatrzymać.

słowa klucze = prawda, kłamstwo, relacja rodzinna

KWIECIEŃ

Antboy, Dania 2013
77 minut

Niezbyt lubiany przez rówieśników 12-letni Pelle zostaje pogryziony przez zmutowaną mrówkę i zamienia się w superbohatera . O jego niezwykłych mocach dowiaduje się kolega ze szkoły i wkrótce Pelle staje się sławny oraz poważany przez wszystkich mieszkańców miasta. Czy uda mu się zmierzyć z siłami zła?

słowa klucze = superbohater w każdym z nas, samoakceptacja

MAJ

Niezwykłe lato z Tess, Holandia 2019
82 minuty

Strach Sama przed samotnością popycha go do dosyć nietypowego treningu – treningu samotności. Jednak ów misterny plan nie powiedzie się, kiedy chłopak spotka na swojej drodze Tess – dosyć tajemniczą i jednocześnie porywającą rówieśniczkę, z którą na nowo zdefiniuje relacje rodzinne i pozna co to przyjaźń.

słowa klucze =strata kogoś bliskiego, rodzina, przyjaźń

CZERWIEC

Kuba Guzik, Niemcy 2018
105 minut

Na wyspę liczącą sobie zaledwie czterech mieszkańców, pewnego dnia listonosz przynosi paczkę, w której znajduje się mały chłopczyk. Kiedy Kuba Guzik podrośnie, zapragnie się dowiedzieć kim jest i skąd pochodzi, wyruszając w daleką i pełną przygód podróż.

słowa klucze = przygoda, podróż, tożsamość

Szkoła Podstawowa, klasy 7-8

PAŹDZIERNIK

Miss Impossible, Francja 2016
90 minut

Starsza siostra jest bardzo ładna, młodsza bardzo mądra, a trzynastoletnia Aurora w swoim odbiciu w lustrze nie może znaleźć nic interesującego. Na dodatek musi powtarzać klasę, a rodzice chcą ją wysłać do szkoły z internatem. Może lekcje z nowym nauczycielem francuskiego zmienią coś w życiu Aurory? A może powinna jednak zostać wokalistką zespołu muzycznego?

słowa klucze = dorastanie, pasje, odkrycia

LISTOPAD = film historyczno-patriotyczny do wyboru

GRUDZIEŃ

Nowy, Francja 2015
81 minut

Pierwszy tydzień w nowej szkole dla Benoita jest niespecjalnie udany – staje się on obiektem kpin popularnego Charlesa i jego bandy. Na szczęście jest jeszcze Johanna, trochę zagubiona dziewczyna ze Szwecji, w której chłopak się zakochuje. Niestety również ona z czasem woli towarzystwo Charlesa. Za namową wujka Benoit postanawia zdobyć przyjaciół i odzyskać Johannę. Pod nieobecność rodziców organizuje przyjęcie, na którym pojawia się tylko trójka uczniów, podobnie jak Benoit, wykluczonych przez innych.

słowa klucze = przemoc, wykluczenie, samoakceptacja

STYCZEŃ

Offline, Niemcy 2016
91 minut

Jan większość czasu spędza jako swoje alter ego: Fenris, dzielny wojownik, bohater gry komputerowej. Nastolatek właśnie przygotowuje się do Ragnaröku – wielkiego turnieju w sieci. Jego plany zostają pokrzyżowane, gdyż traci dostęp do gry. By odzyskać cyfrową tożsamość, musi stawić czoła wyzwaniom w realnym świecie. Na swojej drodze spotka Karo, nastolatkę, która również została usunięta z gry. Czy nowi przyjaciele poradzą sobie w świecie offline?

słowa klucze = wirtualność, rzeczywistość, gra

LUTY

Moja chuda siostra, Szwecja 2015
100 minut

Stella, odkrywa że ze starszą siostrą Katją, która jest utalentowaną łyżwiarką, dzieje się coś niepokojącego – cierpi ona na zaburzenia odżywiania. Postępująca choroba sieje spustoszenie nie tylko w organizmie zdolnej dziewczyny, ale stopniowo niszczy relacje między wszystkimi członkami rodziny.

słowa klucze = anoreksja, bulimia, relacje rodzinne

MARZEC

Mamy talent! Norwegia 2018
94 minuty

Dwaj najlepsi przyjaciele, Grim i Axel, grają w zespole „Los Bando Immortale”. Kiedy tylko dostają zaproszenie na największy skandynawski festiwal rockowy na północy Norwegii, nie wahają się, by rzucić wszystko i spełniać swoje marzenia. Ruszają zatem w podróż – pełną przygód i szalonych zwrotów akcji.

słowa klucze = pasja, muzyka, marzenia

KWIECIEŃ

Kiedy się pojawiłaś, USA 2018
97minut

Calvin zmaga się ze skłonnością do hipochondrii. Będzie jednak musiał przezwyciężyć swoje lęki, gdy spotka nieuleczalnie chorą Skye. Dziewczyna ma plany, które chce zrealizować przed śmiercią i przekonuje Calvina, by jej w tym pomógł. Przyjaźń z ekscentryczną nastolatką zmieni chłopaka już na zawsze

słowa klucze = choroba, miłość, marzenia

MAJ

Żałuję, Holandia 2013
95 minut

Nadwaga Jochema staje się pretekstem do wyśmiewania go w klasie. Przyjaciele David i Vera stają w jego obronie i próbują mu pomóc, ale nie mają odwagi, by przeciwstawić się reszcie grupy. Wychowawca klasy również nie okazuje wsparcia. Bohater szuka pocieszenia w muzyce, która jest jego pasją, i w zabawach ze znalezionym psem Simbadem. Samotność i odrzucenie doprowadzają jednak do fatalnych skutków.

słowa klucze = przemoc rówieśnicza: fizyczna i psychiczna

CZERWIEC

Stare chłopaki, Wielka Brytania 2018
90 minut

Główny bohater, Amberson, jest klasowym kujonem i obiektem kpin kolegów, ale jego życie gwałtownie się odmieni wraz z pojawieniem się charyzmatycznej córki nowego nauczyciela francuskiego. W przypływie nagłych uczuć, chłopak postanawia pomóc popularnemu koledze, sportowej szkolnej gwieździe, zdobyć serce dziewczyny. W ten sposób rozpoczyna się urocza, choć pokrętna gra miłosna, a listy pisane przez Ambersona do niczego nieświadomej Agnes z dnia na dzień odsłonią przed nim niewygodną prawdę o jego emocjach.

słowa kluczowe = dojrzewanie, pierwsza miłość, trudne emocje

Szkoła Ponadpodstawowa, wiek 15+

WRZESIEŃ

Biały Bóg, reż. Kornel Mundruczo Węgry 2015
120 minut

Przedziwny i przecudowny film, opowiedziany w większości z perspektywy… psa! Historia zaczyna się od wprowadzenia na Węgrzech nowego prawa, które nakłada poważne ograniczenia na wszystkich właścicieli psów-mieszańców. Ludzie zaczynają wrogo spoglądać na te zwierzęta. Trzynastoletnia Lili zaciekle walczy o to, by zatrzymać swojego czworonoga, Hagena. Nie rozumie nieludzkich przepisów i oporu ojca, który w końcu porzuca psa na środku ruchliwej ulicy. Dziewczyna decyduje się wrócić po pupila, ale na miejscu już go nie ma. Hagen błąka się po Budapeszcie, na własnej skórze doświadczając, jak okrutni mogą być ludzie. Musi uciekać przed hyclami, wpada w pułapkę zastawioną przez chciwego bezdomnego, aż w końcu zostaje uwięziony i trenowany do krwawych psich walk. Gdy udaje mu się uciec, dołącza do sfory rozjuszonych psów, które mszczą się na swoich oprawcach. Reżyser sugeruje, że jego film to niepokojąca metafora polityczna, będąca komentarzem do tego, co obecnie dzieje się na Węgrzech i w całej Europie.

PAŹDZIERNIK

Victoria, reż. Sebastian Schipper Niemcy 2015
140 minut

Ten ponad dwugodzinny film został zrealizowany w jednym ujęciu! Jest to niebywały wręcz i nietuzinkowy popis formalny, który genialnie pasuje do klimatu nocnego, pulsującego Berlina. Victoria, młoda dziewczyna z Madrytu, po wyjściu z jednego z berlińskich klubów spotyka czterech chłopaków, którzy zapraszają ją do wspólnego imprezowania. Zauroczona jednym z nich – Sonne, godzi się na nocą przygodę. Beztroskę wspólnej zabawy, burzy prośba podejrzanego mężczyzny (prawdopodobnie gangstera) o zwrot niebezpiecznej przysługi, którą chłopcy są mu winni. Kiedy jeden z kumpli pada zamroczony alkoholem, Sonne proponuje, by jego miejsce zajęła Victoria. Jak ta zmiana wpłynie na ich wspólną przygodę i doświadczenie miasta?

LISTOPAD

Pociąg, reż. Jerzy Kawalerowicz Polska 1959
93 minuty

Kupiony przypadkowo bilet na miejsce sypialne w pociągu z Warszawy na Hel, łączy niespodziewanie młodą kobietę z nieznajomym mężczyzną. Marta ma za sobą jakiś głęboki dramat uczuciowy, lekarz Jerzy nie może się otrząsnąć po śmierci kilkunastoletniej pacjentki – samobójczyni – na stole operacyjnym. Trzecią osobą dramatu jest chłopak, Staszek, zakochany w Marcie i podążający za nią, choć, jak można się domyślać, ona traktowała ich związek tylko jako przelotny romans. Są tu jeszcze stary adwokat z młodą, kokietującą mężczyzn żoną, kierownik pociągu flirtujący z konduktorką, ksiądz. Wiadomość o morderstwie i obecności zabójcy w pociągu powoduje, że dochodzi w pewnym momencie do nieudanego na szczęście samosądu . . . W finale Marta i lekarz rozchodzą się, on w kierunku żony, ona w stronę morza. Film Kawalerowicza jest prawdziwą perłą Polskiej Szkoły Filmowej.

GRUDZIEŃ

Turysta, reż. Ruben Ostlund
Szwecja 2015
115 minut

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na krótkie, luksusowe wakacje. Pogoda dopisuje, słońce świeci, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno wrócić do dawnych, ułożonych relacji. Tomas i Ebba starają się ocalić związek, ale najpierw muszą przemyśleć, kim są. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice.

STYCZEŃ

The Florida Project, reż. Sean Baker USA 2017
115 minut

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech. Dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w jej przypadku oznacza motel Magic Castle – wściekle liliowy budynek, przypominający kiczowaty pałac z bajki czy z pobliskiego Disneylandu. Mała łobuziara, pozostaje nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje jej młodociana matka Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień. Film pokazuje Amerykę mniej znaną – biedną, nieuprzywilejowaną, w której jakoś trzeba wiązać koniec z końcem.

LUTY/CZERWIEC = filmy do wyboru na bieżąco

REGULAMIN AKADEMII FILMOWEJ

 1. ZAPISY na Akademię Filmową przyjmowane są w trybie ciągłym od września 2019.
 2. Zapisu danej klasy dokonuje jej wychowawca.
 3. Program Akademii składa się z następujących cyklów dopasowanych do wieku odbiorców:
  • Przedszkole, wiek 4+
  • Szkoła podstawowa, klasy 1-3
  • Szkoła podstawowa, klasy 4-6
  • Szkoła podstawowa, klasy 7-8
  • Liceum / Szkoła ponadpodstawowa
 4. Każdy cykl składa się z 9 PROJEKCJI = jeden film jest przypisany do danego miesiąca szkolnego.
 5. W programie uczniowie mogą uczestniczyć w ramach KARNETU na 5 wybranych projekcji lub kupując pojedynczy BILET na dany film.
 6. Każda projekcja poprzedzona jest prelekcją filmoznawcy, a po seansie moderuje on dyskusję z uczestnikami.
 7. Warunkiem uruchomienia każdego cyklu jest zgłoszenie się odpowiedniej liczby uczestników (co najmniej 100).
 8. ORGANIZATOR zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
 9. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ustalonego terminu spotkania z przyczyn od niego niezależnych, o czym będzie informował z wyprzedzeniem.
 10. NAUCZYCIEL, zapisując klasę do programu, wyraża zgodę na otrzymywanie powiadomień od koordynatora Akademii.
 11. Nauczyciel zobowiązuje się do przekazywania dalszej informacji uczniom.
 12. Nauczyciel bierze odpowiedzialność za zachowanie uczniów w kinie podczas Akademii.
 13. Nauczyciel uczestniczy w spotkaniach Akademii nieodpłatnie.

PŁATNOŚCI

 1. KARNET obejmuje 5 projekcji(spotkań) wybranego cyklu i jego cena wynosi 50 złotych.
 2. BILET obejmuje jedną projekcję (spotkanie) i jego cena wynosi 15 złotych.
 3. Płatności za karnety należy dokonać u koordynatorki Akademii Filmowej co najmniej na tydzień przed pierwszym planowanym spotkaniem.
 4. Płatności za bilety należy dokonać w kasie kina tuż przed seansem.
 5. Karnety nie podlegają zwrotowi ani wymianie (nawet w przypadku nieobecności ucznia na danym pokazie).
 6. Bilety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

KONTAKT

Joanna Chludzińska
tel. 606-499-444
akademiafilmowa@kinomillenium.pl

partnerzy

Facebook